Simona Čudovan in Simona Šuc | BUJNOST NJE, odprtje razstave
Simona Čudovan in Simona Šuc | BUJNOST NJE, odprtje razstave
V soboto, 11.8.2018, ob 19. uri,
odpiramo razstavo akademskih slikark Simone Čudovan in Simone Šuc, ki sodita v generacijo umetnikov, ki je diplomirala na prelomu stoletja in ki goji čisto slikarstvo. Na aktualni razstavi se predstavljata s slikarskimi deli iz zadnjega obdobja, v katerih na pretanjen način odstirata vpogled v zavedanje bogastva oz. bujnosti, ki jo odkrivata v Naravi, materi Zemlji, ženski in življenju. Razstava povezuje dva formalno različna likovna jezika, eden je zapisan figuraliki in malim formatom, drugi nepredmetnemu slikarstvu večjih dimenzij, oba pa zaznamuje pretanjen smisel za kolorit, dinamičnost v kompozicijah in globlje občutenje sveta, ki v iskrenem veselju in spoštovanju do zakonitosti življenja nagovarja gledalca.
Kustosinja razstave je mag. Andreja Rakovec.
Razstava bo na ogled do nedelje, 9. septembra 2018.
Simona Čudovan (1975, Novo mesto)
Diplomirala je leta 2004 pri prof. Gustavu Gnamušu na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani. Ukvarja se s kostumografijo, oblikovanjem, ilustracijo, kiparstvom, scenografijo in pedagogiko. Ilustrirala je slikanici “Vedno te ima nekdo rad” (R. Ercegović) in “V vilinskem svetu” (M. Pogačnik) ter učne karte “Pripovedi rastlin” (M. Ribarič (Slovenski šolski muzej) in C. Innocenti). Je soavtorica več stalnih kiparskih prostorskih postavitev doma in po Evropi (2006–17). Kot kostumografinja in scenografka sodeluje z Obrednim gledališčem Duša Zemlje in mednarodno gledališko skupino Shaumbra Theater, v gledališki produkciji za otroke pa s Škatlo presenečenja in Srečno pravljico. Z vzgojno-izobraževalnimi zavodi razvija pedagoške programe. Oblikuje razstavne projekte in publikacije. Razstavlja doma in v tujini.
Simona Šuc (1972, Maribor)
Leta 2000 je diplomirala pri prof. Gustavu Gnamušu in Jožefu Muhoviču na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani. Organizirala je likovno-teoretska srečanja na Gaju nad Mariborom, kjer so se predstavili slovenski umetniki mlajše generacije (2001–03), in soustanovila društvo TU, s katerim je izvedla več prostorskih intervencij v Mariboru (2004–05). Sodelovala je pri restavriranju spomenikov sakralne dediščine v severovzhodni Sloveniji. Zaposlena je v Umetnostni galeriji Maribor. Udeležuje se likovnih kolonij, umetniških simpozijev in taborov ter redno razstavlja doma in v tujini. Že več let vodi slikarske delavnice. Bila je članica komisije za Glazerjeve nagrade in listine (2008–16) in komisije za nagrade DLUM (2017). Živi in ustvarja v Mariboru.